Profile ICC

Arctic Paper udostępnia profile ICC dedykowane swoim produktom do druku w technice offsetowej.

Komunikacja to 90% sukcesu. Najlepszy sprzęt i najwyższe kompetencje nie zostaną wykorzystane w sposób efektywny, jeśli nie będzie komunikacji pomiędzy różnymi częściami procesu. Z punktu widzenia papieru ważne jest, aby zrozumieć różnice wynikające z gatunku papieru i zarządzać nimi w najlepszy możliwy sposób.

 

Arctic Paper od dawna promował stosowanie profili ICC, przyczyniając się do poszerzania wiedzy w tej dziedzinie. Obecnie wiedza i kompetencje w tym zakresie są wysokie i szeroko rozpowszechnione, istnieje wiele źródeł dobrych informacji i wiedzy.

 

Dlatego najlepszym sposobem, w jaki Arctic Paper może przyczynić się do wysokiej jakości druku, jest zaoferowanie profili ICC dla konkretnego papieru wraz z dodatkową wiedzą na temat papieru, która pomoże w całym procesie produkcji poligraficznej.

 

Usługa ICC firmy Arctic Paper jest bezpłatna i obejmuje profile ICC do pobrania oraz podstawowe informacje dotyczące przygotowania do druku i druku na papierze. Usługa ta ma na celu wsparcie firm, które korzystają z papierów dostarczanych przez Arctic Paper lub jego dystrybutorów.

 

 Zaktualizowane profile ICC firmy Arctic Paper

 • Profile ICC dedykowane konwencjonalnej technice offsetowej z wykorzystaniem standardowych farb.
 • Bazują na Fogra39 i Fogra47, wykorzystując ich dane charakterystyki dostosowując wartości kolorów poprzez dodanie każdego z naszych gatunków papieru o określonym odcieniu we współrzędnych CIELAB.
 • Punkt bieli w druku odpowiada właściwemu odcieniowi papieru i na tej podstawie tworzone są kolory.
 • Zoptymalizowane do pracy w środowisku prepress i druku skalibrowanym zgodnie z normą ISO12647-2:2004.
 • Rzeczywiste profile ICC zostały utworzone poprzez dodanie ustawień GCR, TAC i profili specjalnych, o których wiemy, że będą dobrze działać na konkretnych papierach Arctic Paper.
 • Celem ustawień w profilach ICC jest osiągnięcie szybkiego startu i uzyskania prawidłowych barw i stabilnej produkcji drukarskiej.


Arctic Paper nie ponosi odpowiedzialności za rezultaty drukowania przy użyciu profili ICC, gdyś nie wiemy, jak zostaną one zmienione po załadowaniu lub
z powodu różnych warunków w drukarniach. Dlatego ważne jest, aby przetestować i potwierdzić profile przed ich użyciem w rzeczywistej produkcji.

Pobierz profile ICC firmy Arctic Paper

Dostępne do pobrania

 • Profil ICC dla każdej jakości
 • Dane charakterystyki w pliku txt
 • Szczegóły prepressu i podstawowe ustawienia profilu

 

Instrukcja pobierania

 1. Kliknij na link z poniższej listy i załaduj wymagany profil.
 2. Otwórz plik zip, aby uzyskać rzeczywisty profil ICC i zapisz go na swoim komputerze.
 3. Dodaj profile ICC do swojego systemu stacji roboczej jako "profil docelowy" w sposób wymagany przez system, na przykład w Colour sync.
 4. Alternatywnie, pobierz profile ICC do swojego systemu prepress w sposób wymagany przez system, aby profil ICC był dostępny jako "profil docelowy".
 5. Zabezpiecz, aby normalne ustawienia prepress były stosowane również na nowym profilu.
 6. Przetestuj i zweryfikuj profile ICC, wykonując soft proof na ekranie lub w systemie cyfrowego proofingu.
 7. Przetestuj i zweryfikuj profile ICC na bieżącej maszynie offsetowej z podawaniem arkuszy, przed drukiem produkcyjnym.

Profile ICC, wersja 6.

Profile ICC, wersja 5.