Arctic Paper przekazuje darowiznę na wsparcie dzieci z Ukrainy

Arctic_Paper_donates_to_support_children_from_Ukraine_.jpg

 

Arctic Paper solidaryzuje się z narodem ukraińskim i przekazuje 1 milion koron szwedzkich na wsparcie dla uchodźców, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci przybywających do Polski z Ukrainy. Jako firma przyłączamy się do międzynarodowych sankcji i wspieramy wysiłki podejmowane na granicy z Polską, mające na celu ratowanie życia i niesienie pomocy osobom dotkniętym wojną.

 

Z powodu zaostrzającego się konfliktu tysiące ludzi – głównie kobiety i dzieci – są zmuszone do ucieczki. Wielu z nich przekroczy granicę z Polską i pilnie potrzebuje pomocy.

 

Pracownicy naszej papierni w Kostrzynie (Polska) zbierają niezbędne produkty, aby pomóc uchodźcom przekraczającym granicę. Są to środki higieny osobistej, produkty medyczne oraz żywność i woda. Produkty te zostaną przekazane do Centrum Pomocy Ukrainie w Gorzowie (PL) oraz Kostrzyńskiej Grupy Aniol we współpracy z Fundacją Pomagamy (PL).

 

W imieniu Arctic Paper i jego fabryk w Munkedal i Grycksbo w Szwecji oraz w Kostrzynie w Polsce wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim. Arctic Paper jest głęboko zaangażowany w działania na rzecz otwartości i zrównoważonego rozwoju – wartości, które stoją w bezpośrednim konflikcie z obecnym kryzysem. Będziemy nadal uważnie monitorować sytuację.